Wyślij wiadomość
Obsługiwanych jest do 5 plików, każdy o rozmiarze 10 MB. dobrze
Wuhu Ruijin Medical Instrument And Device Co., Ltd. 86-553-2672510 info@whruijin.com
Aktualności Uzyskaj wycenę
Dom - Aktualności - Jak działa piła gipsowa bez dotykania ciała?

Jak działa piła gipsowa bez dotykania ciała?

March 9, 2022

Porozmawiajmy o historii pił do gipsu.Piła do gipsu („Przecinarka do gipsu”) została po raz pierwszy opatentowana przez Homera H Strykera w latach 40. XX wieku, a najpopularniejsza piła do cięcia odlewów do dziś nosi jego imię: Stryker.

 

W swoim zgłoszeniu patentowym chirurg plastyczny napisał: „Moje ulepszone narzędzie jest bardzo skuteczne w cięciu odlewów lub innych twardych materiałów, ale jeśli nóż przypadkowo dotknie ludzkiej skóry i nie przetnie tkanin ani innych przedmiotów, nie przetnie ani nie uszkodzi skóry powierzchni lub materiału, chyba że stanowią one dość ścisłe wsparcie”.

 

Chociaż trudno sobie wyobrazić, że technologia usuwania gipsu nie uległa znacznej poprawie od około 70 lat, czasami prostota jest najczystszą formą geniuszu.

 

Przecinarki do gipsu są zasilane energią elektryczną i planują użyć jej na rękach lub nogach, aby odciąć plaster, który dotyka skóry.Jak uchronić się przed krwawymi katastrofami?Podsumowując: opór Gdy już poznasz ten sekret, możesz być nieco bardziej zrelaksowany, gdy obracający się metalowy brzeszczot spada na Twoje ciało.

 

Opór nie jest daremny.Zasada, która sprawia, że ​​to działa, jest bardzo podobna do tej, którą zauważasz w swoim codziennym życiu: jeśli próbujesz pisać na kawałku papieru, który nie ma podpórki, nie możesz dużo pisać.Papier będzie się tylko zginał i przesuwał, prawie bez oporu.Ale gdy strona stanie się twarda, długopis lub ołówek wygeneruje wystarczające tarcie, aby oznaczyć papier.

 

To samo dotyczy piły do ​​gipsu.Ponieważ brzeszczot tylko wibruje i nie obraca się, skóra może wytrzymać kontakt bez skaleczenia (z kilkoma wyjątkami).Dlatego nieelastyczny materiał odlewniczy – gips czy włókno szklane – zapewnia dużą wytrzymałość, a piła do gipsu może wykonać swoje zadanie.